
Ед Шийрън направи щедро дарение за района, в който живее.
Поп изпълнителят дари над 1 млн. британски лири в помощ на борбата с новия коронавирус.
Според The Sun парите ще бъдат разпределени за благотворителни организации в Съфолк, включително и болнични отделения в Ипсуич, които лекуват пациенти с COVID-19.
По думите на негов близък приятел, в момента Ед се е самоизолирал в дома си и си е поставил амбициозната цел да пише по една песен на ден.
29-годишният изпълнител и 27-годишната му съпруга Чери Сийборн, обитават имот в Съфолк, който се оценява на стойност над 3,7 млн. британски лири. По информация на Daily Mail, по време на принудителната социална изолация, освен с писане на музика, Шийрън се занимавал с отглеждане на органични плодове, зеленчуци и домашни пилета. Музикантът истински се запалил по фермерството, заради което възнамерявал в бъдеще да си купи и овце и кози.